Електронні сигарети не допомагають кидати курити – вчені

Використання електронних сигарет під час відмови від куріння не значно зменшує шанси кинути.

Такого висновку дійшли науковці Каліфорнійського університету Сан-Франциско (США) Стентон Гленц, Маргарет Кулик та Надра Ліша.
 
Їх дослідження опубліковане у виданні American Journal of Preventive Medicine.

Використання електронних сигарет під час відмови від куріння не значно зменшує шанси
кинути.
Вони проаналізували результати опитування 12608 осіб із 27 держав-членів Європейського союзу та Великої Британії.

Вчені поділили піддослідних, які намагалися кинути курити, на три групи:

постійні користувачі електронних сигарет,
ті, хто користуються е-сигаретами, але рідко,
ті, хто взагалі не користуються цими гаджетами.
Їх дані дійсно підтверджують, що постійні користувачі електронних сигарет кидають курити частіше, ніж ті, хто користуються е-сигаретами рідше.

Однак, найшвидше відмовлялися від цигарок ті, хто вирішили покинути згубну звичку, але не переходили на електронні замінники.  

Ми виявили, що "постійні" користувачі електронних сигарет кидають курити частіше, ніж "непостійні", однак і ті, й інші кидають курити рідше, аніж люди, які не користувалися електронними сигаретами взагалі", – пояснює Стентон Гленц.

На думку науковців ці результати свідчать, що е-сигарети пов'язані з інгібуванням (сповільненням) процесу припинення куріння.

Описані результати, зокрема, піддають сумніву нещодавні рекомендації Державної агенції громадського здоров’я Англії (Public Health England), аби британські медичні заклади почали продавати електронні сигарети пацієнтам і створили зони для "паріння".

В Україні наразі ситуація з електронними сигаретами є неврегульованою, не існує навіть вікових обмежень для продажу цих пристроїв. За даними ESPAD, кожен п’ятий підліток в Україні вже пробував електронну сигарету.

Аби на законодавчому рівні врегулювати ринок електронних сигарет в Україні, необхідно прийняти законопроект №2820. Він передбачає контроль за використанням електронних сигарет відповідно до стандартів ЄС (директиви 2014/40/ЄС) та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, запроваджуючи вимоги до маркування, вмісту та продажу електронних сигарет і заправних картриджів до них.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.