Повернули на доопрацювання: Закарпатська ОДА гальмує створення Мукачівської ОТГ?

​​​Повернули на доопрацювання: Закарпатська ОДА гальмує створення Мукачівської ОТГ?
Після подачі остаточних документів на погодження в Обласну державну адміністрацію, вчора, 17 жовтня їх просто повернули з вимогою доопрацювати.
​​Про це Укрінформу розповів радник з питань децентралізації Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування Володимир Феськов. Як йдеться у відповіді ОДА, проекти рішень повернули через нібито порушення закону.
"У відповіді йдеться про те, що “у зв'язку із численними порушеннями та невідповідностями законодавству, ОДА повертає сільським радам Мукачівського району проекти рішень щодо об’єднання на доопрацювання”, - йдеться у повідомленні ОДА.
У Міській раді Мукачева додають, що це саботаж закону про децентралізацію і планують звернутись вище, а саме Кабмін та Верховну Радіу.
Нагадаємо, Мукачівська міська рада 1 жовтня провела позачергову сесію.Депутати проголосували за проект рішення про підтримку добровільного приєднання Лавківськоїсільської територіальної громади, Шенборнської сільської територіальної громади, Павшинської сільської територіальної громади, Нижньокоропецької сільської територіальної громади та Новодавидківської сільської територіальної громади до Мукачівської міської територіальної громади міста Мукачева.
До цього були пройдені всі етапи об'єднання, від громадських обговорень у селах до затвердження рішень на сесії Мукачівської міської ради.
— Назвати цю відповідь висновком неможливо за визначенням, бо відповіді як такої, власне, нема, - Прокоментував Володимир Феськов. - В Закарпатській ОДА не сказали ні “так”, ні “ні” . Місцевим радам повернули документи на доопрацювання. В ОДА посилаються на “Закон про місцеві держадміністрації”, згідно із яким облдержадміністрація не уповноважена надавати будь-які висновки щодо об'єднання громад. Це при тому, що уже за часів очільництва Геннадія Москаля Закарпатська ОДА таки надала висновки шістьом громадам на Закарпатті. Тобто, раніше ОДА ці висновки надавати могла, у випадку із Мукачівською ОТГ — не може. Тобто маємо справу із подвійними стандартами”.
Радник Закарпатського ЦРМС каже, що цьому випадку створено тупикову ситуацію.
— Тупик в тому, що ми маємо отримати висновок, а ОДА не хоче надавати жодного, ні негативного, ні позитивного висновку цій ОТГ у визначений законом термін та порядок, - акцентує Володимир Феськов. - Безумовно, в цій ситуації повинен втрутитися орган, який стоїть вище над ОДА — наприклад, Кабмін.
— Наш юридичний відділ уже готує відповідні звернення до Кабінету міністрів та Верховної Ради, Президента України, з тим, аби покласти край саботажу децентралізації на Закараптті, - зазначив секретар Мукачівської міськради Іван Маняк.
Мукачево, пройшовши усі визначені законом процедури, наразі може стати 12 містом обласного значення, навколо якого створена ОТГ.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ