Дорога за 21 мільйон: дорогу до «Сільверленда» у Мукачеві будуватиме тернопільська фірма

Дорога за 21 мільйон: дорогу до «Сільверленда» у Мукачеві будуватиме тернопільська фірма


Про нову дорогу до «Сільверленда» – майбутню вулицю Шептицького ми вже розповідали. Попередньо йшлося про те, що її вартість становитиме 11 мільйонів. Наразі на сайті «ProZorro» оголошений тендер на її будівництво на майже 21 мільйон гривень – кошти платників податків Мукачева.

Детальний план дороги, що сполучить місто із трасою «Київ-Чоп», був готовий ще рік тому. 11 мільйонів з бюджету міста уже виділили. Завершуватися вулиця буде на кільцевій розв’язці, що напроти Гіпермаркету «Епіцентр» та торгового центру «Сільверленд». Попри те, що у місті чимало не ремонтованих доріг у не найкращому стані, в Мукачеві будуватимуть нову дорогу до «Сільверленда» – принаймні так її називають у народі.

Тим часом на сайті «ProZorro», де мають оголошуватися всі державні закупівлі, оприлюднена інформація про те, що на будівництво дороги Андрея Шептицького оголошено тендер на 20 мільйонів 848 тисяч 267 грн. Замовник – управління міського господарства Мукачівської міської ради . Кінцевий термін подання пропозицій минув 28 жовтня .

Мова про кошти платників податків, які використають на будівництво дороги, що вестиме до нового «Сільверленду», який , нагадаємо, належить родині міського голови . Тож, наразі вартість цього проекту зросла з 11 до 21 майже мільйона. Фінансовий аналітик Іван Білащинець має сумнів щодо правомірності тендеру, і пояснює чому: тендер не можна оголошувати, якщо не закладені передбачені кошти.

Наразі на сайті «ProZorro» йдеться про те, що тендер провели. Очікує рішення підприємствоТОВ «ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР». Конкурентом його виступило ДП ЕКРАНБУД ТзОВ «Екран». Що цікаво – обидва підприємства з-за меж області: «Техно-буд-центр» зареєстроване в Тернополі, а ДП Екранбуд ТзОВ «Екран» – у Львівській області, місто Стрий . Якщо ж провести невелике дослідження, то можна побачити, що саме ці дві фірми конкурують за найбільші тендери по ремонтам доріг у Мукачеві, і , як не дивно, «Екранбуд» завжди поступається.

Тендер на реконструкцію вулиці Римського-Корсакова вартістю у майже 5 мільйонів, капітальний ремонт вулиці Чендея – вартістю більше 2 мільйонів 200 тисяч так само виграла компанія ТОВ «Техно-буд», яка, імовірно, і будуватиме нову дорогу до «Сільверлденда». Ці два приклади – тендери 2018-го року. Подібна ситуація була і року минулого.

Мова власне про те, що якби участь у ремонтах доріг брали місцеві підрядники, це б дозволило і більш якісно контролювати їхню роботу, і , що не менш важливо, податки залишалися б тут, на місці, а жителі міста та навколишніх сіл мали б роботу з конкурентною зарплатою . Втім, чи є зацікавленість у влади робити все насправді прозоро, чесно і відкрито, та в інтересах простих громадян – ряд активістів та громадян піддають величезному сумніву. І власне, у контексті захоплення владою міста імовірним створенням Мукачівської об’єднаної громади, Іван Білащинець каже: жителям та керівникам сіл варто все-таки, звернути увагу на реальні справи та обіцянки, принаймні, на прикладі тієї ж дороги Шептицького, аби потім, повіривши гарним обіцянкам та перспективам, не залишитися ні з чим – у прямому сенсі слова, адже навіть своєї влади, як такої, у своїх же селах, жителі населених пунктів не матимуть.


ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ