Пішов із життя видатний закарпатець, український дисидент Юрій Бадзьо

Пішов із життя видатний закарпатець, український дисидент Юрій Бадзьо
 На 83-му році життя (01.09.18) помер видатний уродженець Мукачівщини, український дисидент Юрій Бадзьо . Він був українським літературознавцем, публіцистом, громадсько-політичним діячем, учасником національно-демократичного руху в Україні від початку 1960-х років.
Про це у Facebook повідомив інший дисидент, журналіст Олесь Шевченко. 
— Щойно помер видатний український дисидент Юрій Бадзьо, - написав він.
Юрій Бадзьо народився 25 квітня 1936 року в с. Копинівці, нині Мукачівського району Закарпатської області - український літературознавець, публіцист, громадсько-політичний діяч, учасник національно-демократичного руху в Україні від початку 1960-х років. 1958 закінчив філологічний факультет Ужгородського державного університету.
Працював в Інституті літератури імені Тараса Шевченка. У 1961-1964 роках був членом Ради першого в Україні неформального об'єднання національно-демократичного напряму - Київського клубу творчої молоді. За участь у шевченківських вечорах та акціях протесту проти політичних арештів під час прем'єри фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» у серпні 1965 Бадзьо звільнили з роботи та виключили з КПРС.
За антирадянську пропаганду 12 грудня 1979 року був засуджений до 7 років ув'язнення, яке відбував у таборі в Мордовії, та 5 років заслання в Республіці Саха. Через відмову писати клопотання про звільнення вийшов на волю лише 9 грудня 1988 року. У 1989-1990 роках працював завідуючим відділом Товариства української мови імені Т. Шевченка, 1990-1992 — голова Національної ради Демократичної партії України.
З червня 1993 року працював науковим редактором в Інституті філософії НАНУ. Член Спілки письменників України з 1996 року. Автор численних публіцистичних статей, звернень, заяв про українських письменників, українську літературу, перекладів з німецької мови в періодичних виданнях.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ