Згода всіх мешканців тепер не потрібна: Тисячі українців залишать без житла, що потрібно знати кожному

Згода всіх мешканців тепер не потрібна: Тисячі українців залишать без житла, що потрібно знати кожному
Житловий фонд в Україні застарів. Близько половини житлових будинків потребують капітального ремонту, а деякі вже просто не придатні для проживання людей. Як, наприклад, хрущовки, які вже давно повинні відійти у минуле. Так вважають у Міністерстві регіонального розвитку.

На днях стало відомо, що завершилась підготовка відповідного законопроекту, який дасть можливість вирішити цю проблему.

Згідно нового документу, тепер не потрібна згода 100% мешканців.

Так, незабаром, для початку реконструкції потрібна згода тільки 75% мешканців, а не всіх.
Як буде проходити процедура знесення і реконструкції будинків в Україні, поки незрозуміло. Так, наприклад, до недавнього часу в Німеччині знесенню підлягав кожен 10-й будинок, що місцевий уряд і зробив, таким чином, оновивши 75% житлофонду. У Польщі вирішили вдатися не до таких радикальних методів, але за реконструкцію житла також взялися, зараз у них оновлено вже більше 50% житлофонду.

Тепер стоїть питання пошуку інвесторів, які можуть на місці хрущовок побудувати нові багатоповерхівки та забезпечити власників старих квартир новим житлом.

У профільному міністерстві додали, що планується зносити будинки в масштабах кварталів /мікрорайонів і забудовувати їх висотками. Типовий приклад – забудова території врайоні метро Чернігівська, де раніше розташовувалися 2-3-поверхові житлові будинки,побудовані в 40-50-х роках.

Так, тепер на місця старих хрущовок можуть вирости цілі квартали сучасного житла. Однак, питання досі відкрите, хто і за який кошт будуватиме.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.